محل تبلیغات شما

ماجرا از اینجا شروع شد که یک بنده خدایی یک مغازه افتتاح کرده بود.بین این رفت و امدها من با دختر این ها دوست شدم:-))

چند ماه پیش دخترخانم به من‌گفت اوضاع بازارمون خراه و‌نمیچرخه.دو ماه پیش  به من پیام داد که میخوایم جمع کنیم.

به بابا گفتم چیزی  لازم‌دارین برین ازش بخرین.روی دستش مونده.

قبلایک سری محصول خاصی از ایشون خریده بودیم و کیفیت متوسطی داشت.

گذشت و نرفتیم تا همین چند روز پیش بابا گفتن هنوز داره یا نه؟

گفتم میپرسم.

پرسیدم و گفت هست.

بابا رفتن و گرفتن و چون اون‌ روز خودش نبوده و خانمش بوده قیمتشو نمیدونسته. قرار‌بوده بعدا حساب کنن و به خانمش گفته بودن اگر کیفیتش مث قبلی باشه بازهم میخوام.

ایشون هم گفته بود باشه و اقامون بیاد میگم بهش و.‌.

و بابا یکبار دیگه هم رفته بودن که نبوده و. .

و البته کیفیت اصن نداشت و‌قرار بود دیگه نخرن‌و‌همون پولشو بدن.تقصیر اونها هم‌نیس.بازار همینه:-))

تقریبا سه سالی هست که میشناسیم و خریدهای‌جزیی و بزرگ داریم.

حالا امروز دخترخانم پیام داد که خیلی شرمنده و اگر‌میشه پولشو بیارین که فردا باید حساب کتاب کنیم.و نقدی بهتره باشه.

من هم گفتم خاهش میکنم.شماره کارت بده تا واریز کنم.خیلی بهتره.

بعد پیام داد نه.فقط نقدی‌.

خب من دیگه جواب این پیامشو‌ندادم.

چون نقدی بابا میبرن‌میدن و بهشون گفتم‌اگر‌هم کیفیت میداشت بازهم نمیذاشتم‌دیگه ازشون بخرین.

بعد اینجا فهمیدم چرا هربار مغازه میزنه مجبوره جمع کنه و ورشکست میشه!

اینجا فهمیدم چرا میگه سرم‌کلاه میره و.

چرا چراچرا.

من خیلی موافقم ادم‌نباید برای راحتی دیگران‌به خودش سختی بده.

مثلا طرف حسابت گفته نقدی بده.تو از مشتریت کارتی بگیری.باز بری عابر نقدش کنی و.‌.

اما وقتی مشتری داری که سه ساله میاد پیشت.

وقتی مشتری داری‌که موقع جمع کردن بازارت‌باز هم‌هواتو داره و به همه سپرده برین ازش بخرین تا نقدینگی دستشو بگیره.

وقتی که مشتری داری که فراتر‌از مشتری هست و‌دوستت هم هست.

قضیه متفاوته!

این شخص مشتری مداری بلد نیست.در‌نتیجه خراب میکنه خودشو.

یک فروشنده حرفه ای اولا خیلی محترمانه و‌خیلی زودتر خبر میده.

نه اینکه شب سرد!! و‌ اینکه فقط هم‌مرغش یک پا داشته باشه!!

حتی فرض‌محال هم‌ دیر شده این‌‌خبر دادن پس حداقل کمی از موضعت کوتاه بیا.

فردا تو برو از عابر برداشت‌کن.یا‌مثلا محترمانه به جای پیام. تماس یا ویس بفرست و  یا در بدترین‌حالتش پیامت حاوی چند استیکر کن.

خیلی کارهای مختلفی که بشه من مشتری نگم:دیگه ازش خرید نمیکنم.

یا حسم نسبت بهش منفی نشه.

یک فروشنده حرفه ای هوای‌مشتریهاشو داره.

طوریکه که یکی از دوستهای من چندین بار‌چندین کاربری عوض کرده و با اینحال من مشتریشم.

ایشون همیشه اول پول میگیره بعد محصول بهت میده.در‌ این‌سالیان که ازش خرید میکنم.همیشه همینطور بوده.اما هیچوقت بهم‌ حس بدی نداده.حتی طوری‌برخورد کرده که خود من با لبخند تمام گاهی پیش پرداخت‌ براش میفرستم‌ قبل اینکه محصول ببینم‌و‌بده دستم و‌.

همیشه هم‌مشتریهای خودشو داره‌ و مشتریهاش هم باهم دوست شدند اینقدر‌که مشتریهاشو‌تونسته‌نگهداری‌کنه و مشتریهای قدیمی داره که همدیگه ارو‌میبینیم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها