محل تبلیغات شما

همیشه در همه حال و احوال من، وقتی زیادی سرخوشم یا ناخوشم

کتاب به فریادم میرسهنقطه عطفی برای بازگشت روح به بدن منه.

این روزها اگر چشمهام باز میموندن یا ادیت داشتم یا کتاب میخوندم.

کتابهای آگاتا کریستی که سیصد بار هم خوندنش جذابه.

1- داستانهای بهلول

یک شخصیت بینظیر.داستانکهای کوتاه طنز مانند و تفکر امیز.

گاهی دوست دارم مثل بهلول حاضر جواب باشم.گاهی که نههمیشه دوست دارم:)

2-کتاب چشم بندی از اگاتا کریستی

آگاتا که نیازی به معرفی خاصی نداره.اینقدر مشهور هست که بشه جذابیت داستانهاشو یافت.

طبق معمول خانم مارپل حضور فعال داشت و این کتاب اون جذابیت موضوعی نشون میداد که همیشه اونطوری که بنظر میاد نیست.

3- قصه های کلیله و دمنه از مهدی اذر یزدی

امروز فکر میکردم که چقدر دور شدم از نویسنده های داخلی و بزرگترین نویسنده های ایرانی و خیلی زشته اثار نویسنده های بزرگ دنیا رو بخونی ولی بزرگان ادب ایرانی که در دنیا مطرح هستند ازشون دور بمونی.

شاید چون این چند روز زیادی به کتابهای جامانده کودکیم فکر میکردم و در ذهنم کتابخونه بسیار بزرگی تداعی میشد که همه اون کتابها از کارتن خارج بشن و داخل کتابخونه گذاشته بشن و من بشینم از اول یک دور همه اونها رو بخونم.

کتابهایی که شاید الان جز کتابهای ممنوعه به حساب بیان .

یکی از کتابهایی که همیشه توی ذهنم نقش پررنگی داره. کتاب کلیله و دمنه بود.تصاویر سیاه و سفید و قطر بزرگش.

و من چقدر عاشقانه این کتابو میخوندم.گیر میکردم در خوندن لغاتش اما ادامه میدادم.

امروز که نسخه چاپی این کتاب در دسترسم نیس و زیر خروارها وسیله مدفونهپی دی اف دانلود کردم و اون تصویرها منو میبره به اون گوشه خونه کنار اون طاقچه پشت پرده که ماّمن من و خوندنم بودیا روی اون پله ها وسط حیاط.

قراره بیشتر بخونم از ایران عزیزمون.از قدمت ادبیات ایرانی.از پندهای اموزنده ای که بسیار زیبا و دل نشین دارن.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها